Maláriát diagnosztizáltak annál a román férfinél, akinél korábban az Ebola-fertőzés gyanúja vetődött fel - írja a hvg.hu.
Az ebolavírus lappangási ideje 21 nap.Forrás : blikk.hu
Az esetről részletesen olvashat a blikk.hu-n.A Blikk cikkből az is kiderül,hogy Magyarország felkészült az esetleges ebola-fertőzésre.Dr. Pusztai Zsófia, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodavezetője ezt nyilatkozta :
– Magyarország jó helyzetben van, mert van egy laborunk, ahol 24 óra alatt kimutatható, hogy valaki megfertőződött-e. A Szent László kórházban van egy kifejezetten ilyen helyzetekre kialakított, elkülönített hely is – mondta dr. Pusztai Zsófia, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodavezetője.
A szakember elmondta, hogy a reptéri személyzet is megfelelő felvilágosítást kapott egy esetleges fertőzött beteggel való találkozás esetére.
– Az ebola akkor fertőz, amikor már tüneteket is mutat, addigra viszont a beteg már valószínű olyan állapotban van, hogy nem valószínű, hogy repülőre száll. Fontos tudni, hogy valaki úgy nem fertőződhet meg, hogy például a repülőn egy ebolával fertőzött ember mellett ül. Csak akkor kaphatjuk el a vírust, ha egy beteg valamilyen testváladékával is érintkezünk – magyarázta a WHO szakembere.
Forrás: blikk.hu
Mi az ebola?Hogyan védekezhetünk?Olvassa el a teljes cikket a Wikipédián '
Elkülönített részleg egy gului kórházban a 2000-es ugandai ebola járvány idején.Forrás: hu.wikipedia.org
Az ebola vagy ebola vérzéses láz egy súlyos, magas halálozással járó fertőző betegség, melyet az Ebolavirus nemzetségbe tartozó Ebola-vírusok okoznak, melyek a Marburg-vírushoz hasonlóan a Filovírusok (Filoviridae) családjába tartoznak. A betegség eleinte klasszikus vírusfertőzés tüneteivel jelentkezik (pl. láz, izomfájdalmak), majd kialakulnak a vérzéses lázra jellemző tünetek, mint a hasmenés, hányás, fokozott vérzékenység, végül többszervi elégtelenség és keringési sokk alakul ki. A betegség a Kongói Demokratikus Köztársaságban található Ebola folyóról kapta a nevét, ahol először okozott járványt 1976-ban. A vírus azóta Afrika különböző pontjain többször is feltűnt, főleg Kelet-Közép-, Közép- és Nyugat-Afrikában, az Ebola és a Kongó folyók környékén, a Kongó területén, a Viktória-tó környékén, Dél-Szudánban, Ugandában, Gabonban, Elefántcsontparton, Guineában, Sierra Leonéban és Libériában. A betegség zoonózis, állatról terjed emberre. Megbetegíti a majmokat és más emlősöket is, azonban a vírus természetes gazdája nem ismert.
Kezelése és megelőzése nem megoldott, sem specifikus terápia, sem hatékony védőoltás nem áll rendelkezése. A beteg elkülönítése mellett támogató, szupportív kezeléseket (pl. folyadékpótlás) alkalmaznak. A betegség halálozása 50-90 százalék körüli. Potenciális biológiai fegyvernek tartják, mivel az egyik legvirulensebb emberi kórokozó.
Teljes cikk : hu.wikipedia.org
Utolsó kommentek