Bajor Imre halála ráirányította a figyelmet a B17 vitaminra. A kérdés : B17 vitamin gyógyítja a rákot? Ha elolvassuk a B17 vitamint népszerűsítő honlapot,akkor a válasz : igen.A pórul járt Bajor Imrének nem tudott segíteni,mert nem tudta megmenteni az életét.Mit olvashatunk a honlapon?
A B17 vitamin (Laetrile, Amigdalina) a természetben a legnagyobb koncentrációban a sárgabarack magjában található meg, ebből kivonva gyártják a rákos sejtek csökkentésére, megszüntetésére, valamint szaporodásuk megállítására. A B17 vitamin olyan természetes kemoterápiás anyag, aminek nincsenek káros és maradandó mellékhatásai. Teljes cikk : b17hu
Meg lehet érteni az okot miért írják hogy a B17 vitamin gyógyítja a rákot.El kell adni a kétségbeesett rákos betegeknek,mert ezzel nagy pénzeket keresnek az eladók.Bajor Imrét is ezzel kezelte az orvosa,akinek nem volt joga gyógyítani,mert fel volt függesztve.Mit olvashatunk a B17 vitaminról?
Dr. Bíró Krisztina, az Országos Onkológiai Intézet Belgyógyászati-Onkológiai és Klinikai Farmakológiai Osztályának főorvosa a Webbeteg cikkében ugyancsak megemlíti, hogy sem az amigdalin, sem a laetril nem vitamin. Az önkényes elnevezés ifjabb Ernst T. Krebstől származik, aki a cikk szerint "eleinte azt állította, hogy az általa használt szer gyógyítja a rákot, később azt úgy módosította, hogy "féken tarja", majd miután elnevezte B17 vitaminnak, azt állította, hogy elsősorban a rák megelőzésére alkalmas." - olvasható a daganatok.hu-n.
A cikk ezzel fejeződik be :
A Wikipedia amigdalin szócikke arról is ír, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) a rák ellen már 1980-ban hatástalannak nyilvánította ezt a vegyületet, sőt börtönnel fenyegeti azokat, akik rák elleni szerként forgalmazzák (bővebben az FDA egy 2004-es sajtóközleménye: Lengthy Jail Sentence for Vendor of Laetrile—A Quack Medication to Treat Cancer Patients). A CAM-Cancer összefoglalója szerint egy időre maga Krebs is börtönbe került emiatt.
Más országokban a laetril nincs betiltva. Angliában az orvosok például rendelhetnek belőle, és bár gyógyszerként itt sincs elismerve, az orvosok saját felelősségükre mégis alkalmazhatják ezt a kezelést betegeiknél. Teljes cikk :daganatok.hu
Mi történt a híres Mayo Klinikán az 1980-as években?A Webbeteg cikkében az olvasható,hogy azok akik vénásan kaptak a B17 vitamint 5 hónap után a betegek 50 százaléka halott volt.Teljes cikk : webbeteg.hu
Az Országos Gyógyszerészeti Intézet közleményét olvassa el :
1980-ban társadalmi nyomásra klinikai vizsgálatok indultak melyet az NCI (az Amerikai Nemzeti Ráktársaság) finanszírozott. A Mayo klinikán 178 jó állapotú beteg kapta vénásan, 54 százaléknak a daganata 21 napon belül nőtt, 7 hónap után viszont minden beteg daganata nőtt. A betegek töredéke érezte úgy, hogy a tünetei javultak. A betegek 50 százaléka 5 hónap múlva halott volt. 8 hónap után a betegeknek mindössze 15 százaléka volt már csak életben.
Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/daganat/1548/a-b17-vitamin-csodaszer-vagy-mereganyagAz Országos Gyógyszerészeti Intézet a www.b-17.hu/felhivas internetes oldalon közzétett felhívásra reagálva tájékoztatja a T. Kollégákat, hogy a B-17 vitamin/Laetril/Amigdalina megnevezésű készítményeket (injekció, tabletta) az Országos Gyógyszerészeti Intézet, illetve az EU sem gyógyszerként, sem gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményként nem engedélyezte.
Toxikus mellékhatásai miatt a B-17 vitamin/Laetril/Amigdalina nem elfogadott szer az engedélyezett gyógyászatban, és egyébként nem tekinthető vitaminnak.
Az Országos Gyógyszerészeti Intézet, valamint a hivatalos szakirodalom, és a nemzetközi szakhatóságok (EMEA, Európai Gyógyszerügynökség; FDA, az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyezési Hivatala; EFSA, Európai Élelmiszer-Biztonsági Hatóság; NCI Egyesült Államok Nemzeti Rákkutató Intézete) egyértelmű álláspontja szerint is a Laetrile (B17 vitamin) toxikus vegyület.
Megjegyezzük, hogy az USA-ban 1980 óta tilos a fenti készítményeket rákellenes szerként, vagy bármilyen más terápia részeként alkalmazni.
(OGYI - 2006.11.20. 10:59) Forrás: Magyar Orvosi Kamara
A B17 vitaminról olvashat bővebben,melyben pro és kontra vélemények vannak a drimmun.com-n.
Ha van ideje,olvassa el a véleményeket a hoxa.hu-n.
Ha több információt szeretne szerezni a B17 vitaminról,kattintson a google.hu-ra '
Utolsó kommentek